Головна » Новини » Новації законодавства в освіті на практиці
matvijchuk

Новації законодавства в освіті на практиці

Новації законодавства в освіті  на практиці

15 березня у Калуші Асоціація міст України зібрала з усієї області представників органів місцевого самоврядування, департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА, керівників управлінь (відділів освіти), директорів закладів освіти для участі у практикумі із застосування законодавства в Івано-Франківському РВ АМУ на тему: «Новації законодавства в освіті. Особливості надання освітніх послуг в умовах реформи», що проходить у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Відкрив програму міський голова Ігор Матвійчук, який привітав усіх учасників, розгорнув думку про важливість проведення такого заходу, про те, що освіта завжди займала і займає гідне місце у світовій спільноті, із відчуттям гордості перед гостями висловився про калуських педагогів та їх вихованців.  Бажаючи усім конструктивної роботи, Ігор Матвійчук зауважив, що варто переходити від дискусій до якихось кроків, бо хто нічого не робить, той не прокладе шляху до нового.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, головного спеціаліста відділу дошкільної та загальної середньої освіти управління освіти і науки департаменту Наталії Пігач,  Калуш – яскравий приклад впровадження реформ, тому і вибраний місцем для проведення такого практикуму. Свідченням цього став виступ начальника управління освіти Ірини Люклян «Діяльність управління освіти щодо створення умов для надання якісних освітніх послуг», яка зосередила увагу на значних капіталовкладеннях міської влади, що є основою для створення гідних умов та стержнем для визначення пріоритетів освіти міста.  Конкретніше про готовність реформувати освіту в Калуші та перші кроки на шляху до Нової української школи доповіла заступник начальника Леся Кобзан. Оксана Табачук, директор Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка, на базі якої проходив захід, висловила впевненість у тому, що її заклад, підтримуваний владою та громадськістю, готовий до змін (це зуміли в мистецькій програмі продемонструвати гімназисти та їх наставники).

Ключовими заходами практикуму був виступ аналітика Асоціації міст України з питань освіти Людмили Мозгової «Новації законодавства в освіті. Особливості надання освітніх послуг в умовах реформи», робота учасників у запитаннях та відповідях, висловлювання конкретних проблем та пропозицій через Асоціацію до відповідних міністерств.

«Я вражена представленням Калуша,  автентичністю змісту національно-патріотичного виховання», – говорила гостя  із Києва Людмила Мозгова. А підставою для її висновків були виступи вихованців центру художньої творчості, дітей  юнацтва та молоді (керівники Людмила Коваль, Наталія Маланчук),   учнів Калуської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 (керівник Марія Челядин).

Насамкінець учасників заходу зібрала Центральна міська бібліотека ім. Тараса Шевченка на засідання «круглого столу» «Система освітніх послуг  як складник інформальної освіти».

Написати відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

7 × = 49