Головна » Новини » 75 річниця створення дивізії «Галичина»
DSC07672

75 річниця створення дивізії «Галичина»

У рамках патріотичного діалогу «Національно-визвольна боротьба: мужність крізь віки»26 квітня 2018 року в Калуській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 відбулося урочисте засідання шкільного дослідницько-пошукового історично-краєзнавчого клубу старшокласників «Пам’ять» та активу музею «Історія рідного краю», присвячене 75 річниці створення дивізії «Галичина».

Керівник музею, вчитель історії Світлана Загребельна наголосила на тому що28 квітня 1946 року у Львові було проголошено набір до дивізії «Галичина» – першої української дивізії Української національної армії. Українська дивізія «Галичина» – це особливе військове формування часів Другої світової війни та окреслила соціально-політичні і соціально-психологічні передумови створення української дивізії «Галичина».

Сорока Аліна, учениця 9 класу, дослідник краєзнавчого клубу шкільного музею представила на розгляд присутніх свою наукову роботу «Дивізія «Галичина» – спроба створення українського війська».

Степан Миколайович Петраш, станичний Калуського братства вояків ОУН-УПА, висловив своє бачення та необхідність створення дивізії «Галичина». Не маючи власної держави, свідомі українці групувалися в різних політичних середовищах та виробляли власні стратегії боротьби за незалежність.

На завершальному етапі засідання клубу «Пам’ять» учні-екскурсоводи Лабатій Анастасія та Яковина Владислав провели оглядовий екскурс шкільним музеєм для присутніх вчителів історії та учнів шкіл міста.

Написати відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

− 4 = 2